Anasayfa Haberler ÇORBA

ÇORBA

Sulu bir yemek olan çorba, genellikle, tavuk suyu, et suyu, balık suyu, ya da sade su ile hazırlanmaktadır. Hayvansal yağ ile lezzetlendirilirse daha güzel olması muhtemel olan çorbanın, bitkisel yağlarla da hazırlanabileceğini belirtmemiz gerekmektedir.

 
Sulu bir yemek olan çorba, genellikle, tavuk suyu, et suyu, balık suyu, ya da sade su ile hazırlanmaktadır. Hayvansal yağ ile lezzetlendirilirse daha güzel olması muhtemel olan çorbanın, bitkisel yağlarla da hazırlanabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Çorbanın içerisine sebze; ya da baklagillerin ilave edilebileceği gibi, zaman zaman pirinç; veya şehriye ile de çorba hazırlanabileceğini belirtmeyi unutmamalıyız elbette.
Çorba hakkında bilgi vermeye devam ederken şunu da belirtmeliyiz ki: soğuk havalarda çorba tüketiminin artmasının nedeni, çorbanın sıcak iken tüketilmesinden kaynaklanmaktadır. Genellikle çorba tariflerinin de kolay olduğunu düşünecek olursak, özellikle kış aylarında, çorba, pek çok ev hanımı için en gözde yemekler arasında yer almaktadır. Çorba hakkında bilgi verirken şunu da belirtmemiz gerekir: çorba tariflerini oldukça ucuza mal edebilmek olanaklıdır. Bu nedenle de, dar gelirli olan pek çok insan, çorba hazırlamayı kendisi için alışkanlık haline getirmiştir. Çorbalar, ev hanımının isteğine göre, zaman zaman çok ucuza mal edilebilmektedirler.
Çorba hakkında bilgi verirken şunu da belirtmemiz gerekir ki: çorba tarifleri uygun olarak seçildiği takdirde, yedi aylık bebeklere içirilebilir, seksen yaşındaki yaşlılara da çorba tüketimi önerilir. Çünkü çorbanın hem sindirimi kolaydır; hem de çorba tüketimi için herhangi bir kısıtlama bulnmamaktadır…